You are here:

HSR Baskı Teknolojileri FSC® Belgesi Aldı (We Have Received FSC® Certification)

HSR Baskı Teknolojileri olarak etiket üretimimiz CoC-Chain of Custody (FSC®-Koruma ve Gözetim Zinciri Sertifikasyonu) güvencesi altındadır.

1. FSC® Sertifikası

FSC®, dünya ormanlarının sorumlu yönetimini teşvik etmek için kurulmuş bağımsız, hükümet dışı, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Forest Stewardship Council® (Orman Yönetim Konseyikısaltmasıdır. FSC® sistemi, ahşap ve kağıt gibi ürünlerin sosyal ve çevresel açıdan sorumlu bir şekilde hasat edildiğine dair bir güvence sağlar.

FSC®‘nin Gözetim Zinciri sertifikası, malzemenin sertifikalı ilk kaynaktan üretim süreci boyunca son kullanıcıya kadar izlenebileceği bir yol sağlar.

İki tür FSC® sertifikası vardır: Orman Yönetimi ve Gözetim Zinciri. Her iki sertifika türünde de, bağımsız FSC® tarafından akredite edilmiş Sertifikasyon Kuruluşları (“sertifikasyon kuruluşları”), tüm FSC® sertifikalı ormanların bir FSC® orman yönetimi standardında yer alan gereksinimlere uygun olduğunu doğrular.

HSR Baskı Teknolojileri olarak etiket üretimimiz CoC-Chain of Custody (FSC®-Koruma ve Gözetim Zinciri Sertifikasyonu) güvencesi altındadır. Bu doğrultuda sorumlu üretim ve sürdürülebilirliğe katkıda bulunacak faaliyetlerimize devam ediyoruz. FSC® lisans numaramız: FSC-C165778‘dir.

Son 20 yılda FSC®, en titiz, güvenilir orman sertifikasyon sistemi olarak ün kazandı. FSC® sertifikalı ürünleri seçmenin önemli avantajları vardır:

  • FSC® logosunu gördüğünüzde, tüm orman türlerinden ahşap ürünleri gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.
  • FSC® etiketi, hasat edilen ağaçların değiştirilmesini veya doğal olarak yenilenmesine izin verilmesini sağlar.
  • Nadir hayvan ve bitkileri korumak için ormanın bazı kısımları tamamen korunur.
  • FSC®, gelecek nesillerin ormanın faydalarından yararlanabileceğine dair bir güvence verir.
  • FSC®, orman ve geçimleri ormana bağlı olan insanlar için daha iyi koşullar sağlayan, piyasaya dayalı bir girişimdir.

2. FSC® Certification

As HSR Printing Technologies, our label production is under the assurance of FSC® – Chain of Custody Certification (CoC – Chain of Custody).

FSC® stands for Forest Stewardship Council®, an independent, non-governmental, non-profit organization established to promote responsible management of the world’s forests. The FSC® system assures that products such as wood and paper are harvested in a socially and environmentally responsible manner.

FSC®‘s Chain of Custody certification provides a path through which material can be traced from the first certified source to the end-user through the manufacturing process.

There are two types of FSC® certification: Forest Management and Chain of Custody. For both types of certification, independent FSC®-accredited Certification Bodies verify that all FSC®-certified forests comply with the requirements contained in an FSC® forest management standard.

As HSR Printing Technologies, our label production is under the assurance of FSC® – Chain of Custody Certification (CoC – Chain of Custody). In this direction, we continue our activities that will contribute to responsible production and sustainability. Our FSC® licence number is: FSC-C165778

Over the last 20 years, FSC® has built a reputation as the most rigorous, reliable forest certification system. There are significant advantages to choosing FSC® certified products:

  • When you see the FSC® logo, you can buy wood products from all forest types with peace of mind.
  • The FSC® label allows harvested trees to be replaced or naturally regenerated.
  • Parts of the forest are fully preserved to protect rare animals and plants.
  • The FSC® assures that future generations can reap the benefits of the forest.
  • FSC® is a market-based initiative that creates better conditions for the forest and the people whose livelihoods depend on the forest.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Ürünlerimiz, çözümlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizimle iletişime geçin!