You are here:

Covid 19 Bilgilendirmesi (Covid 19 Declaration)

Koronavirüs (COVID-19) salgını sebebiyle içinde bulunduğumuz benzeri görülmemiş süreçte, HSR Baskı Teknolojileri olarak ilk günden beri üzerimize düşeni büyük bir gayretle yerine getirdiğimizi, gerek personelimizin ve müşterilerimizin sağlığını gerekse de ürün ve hizmet akışını korumak adına gerekli görülen tüm önlemleri aldığımızı bildirmek isteriz.

1.Covid-19 Önlemleri

Bu süreçte ferdi ve kurumsal sorumluluklarımızın bilincinde olarak salgın ve bu salgının beraberinde getirdiği zorlukların tedarik zincirimizi, üretim kapasitemizi, satış ve sevkiyat rutinlerimizi etkilememesi için de gereken hassasiyeti azami seviyede göstermekte, gelişmeleri dikkatle takip etmekteyiz. Bu özverinin sonucu olarak firmamız Sağlıklı ve Güvenli İş Yeri Sertifikası almaya hak kazanmıştır. Aşağıda bulunan belgeden inceleyebilirsiniz. Her bir personelimiz, bu zorlu sürecin sonuna kadar satış, üretim ve sevkiyat konusunda hiçbir aksaklık yaşanmaması için üstün gayret gösterecektir. İhtiyacınız olan ürün ve hizmetlerin yanı sıra firma olarak aldığımız aksiyonlarla ilgili detaylı bilgiyi almak üzere bizimle iletişime geçmenizden memnuniyet duyarız.

2.Covid-19 Precautions

As HSR, we would like to inform you we are seriously completing our duties as declared by officials regarding the Coronavirus (COVID-19) and taking all precautions to keep away our customers and employers against any harm which can be caused by the pandemic. Our management staff is watching all developments carefully and taking actions immediately when required.

Being aware of our responsibilities both as personal and corporational, we took measures to keep our supply chain, production capability and shipment as normal as possible. As of today, we haven’t suffered any kind of supply chain breakups and our production facility is working with 100% capacity. However, due to reasons beyond our control with shipment and customs operations, slight delays with deliveries might be expected.

As a result of this dedication, our company has been awarded a Healthy and Safe Workplace Certificate.

Each and every one of HSR staff is committed to keep all of our operations as smooth as possible. We aim to get through this unprecedented days with the least possible impact and thus ensure our customers to keep getting all products and services.

Please do not hesitate to contact us to get answers to all of your questions regarding products and services you require, get further information about the precautions taken by us and difficulties expected against all efforts.

Stay safe, stay healthy.

Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

Ürünlerimiz, çözümlerimiz ve hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için şimdi bizimle iletişime geçin!